Dňa 15.10.2015 sa žiaci 5. až 9. ročníka zúčastnili exkurzie - výstavy Titanic v Bratislave.
Pri vstupe každý žiak dostal mobilného sprievodcu, ktorý ponúkal množstvo informácií o vystavených predmetoch alebo o situáciách, ktoré nastali pri plavbe lode Titanic. Taktiež každý žiak dostal i palubný lístok, ktorý im umožnil „vstúpiť na loď“. Na lístku si mohol prečítať meno skutočného pasažiera, číslo kajuty, v ktorej sa bude plaviť, ako aj dôvod plavby za more. A spoločne sme teda vstúpili na palubu najluxusnejšej a najväčšej lode svojej doby. Obdivovali sme originálne predmety, časti vybavenia lode, nábytok, porcelán či osobné predmety cestujúcich ako šperky, kabelky a rôzne časti oblečenia. Oboznámili sme sa s históriou, spoločenskou a politickou situáciou na začiatku 20. storočia. Na chvíľu sme prežili príbehy ľudí, ktorí sa plavili na lodi, okúsili sme prepych a slávu, ale aj smútok, beznádej a chlad ľadovca, ktorý spôsobil katastrofu Titanicu. Po absolvovaní „plavby“ sprevádzajúcej raz mrazivé ticho, inokedy zvuky dunenia či lodných sirén, sa všetci nedočkavo hľadali na tabuli s menami prežitých alebo nezvestných pasažierov. Žiakom i učiteľom sa výstava veľmi páčila, zanechala v nás jedinečný zážitok, na ktorý budeme radi spomínať.

