•   Motto školy: Každý z nás je jedinečný, spolu zlepšíme svet.

Základná škola s materskou školou Jozefa Miloslava Hurbana, Beckov č. 410 je plnoorganizovanou školou, s jednou triedou v každom ročníku. V školskom roku 2023/2024 ju navštevuje 175 žiakov z obcí Beckov, Kálnica a Rakoľuby.

Škola sa nachádza v regióne, ktorý ponúka veľa turistických možností (hrady, múzeá, chránené krajinné oblasti, turistické chodníky, lyžiarske centrá). V blízkom okolí školy pôsobí mnoho zahraničných firiem, v ktorých sa môžu uplatniť naši absolventi. Tieto skutočnosti zohľadňujeme i v cieľoch zameraní školy a v jej celkovej orientácii.

Dôraz kladieme na predmety:slovenský jazyk, cudzie jazyky, dejepis a geografia.

Základnou filozofiou školy je realizovať humánne a demokratické princípy výchovy a vzdelávania, čo nám umožňujú nižšie počty  žiakov v triedach a pozitívne vzťahy učiteľov so žiakmi. Hodnotová orientácia školy je predovšetkým zameraná na pozitívnu kultúru školy, dobrú sociálnu klímu, otvorenoť školy voči okoliu, rodičom a partnerom školy. Škola vytvára podmienky pre všetkých žiakov získať dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti vo všetkých všeobecnovzdelávacích predmetoch, ktoré v živote správne využijú. Umožní rozvoj kľúčových kompetencií žiakov, rozvíja ich schopnosť prijímať poznatky, chápať seba a iných, tvorivo myslieť a riešiť problémy.

Škola kladie veľký dôraz i na osobnostný rozvoj jej žiakov. Žiaci majú možnosť tráviť v škole čas nielen počas vyučovania, ale škola je im otvorená i v čase mimo vyučovania. Môžu navštevovať množstvo záujmových útvarov, pravidelne sú organizované tvorivé dielne, tematické popoludnia, akcie, športové súťaže a vystúpenia. Najmä pričinením žiakov a jej pedagógov je škola v súčasnosti držiteľkou dvoch slovenských rekordov: v školskom roku 2009/2010 získala rekord v namaľovaní najväčšieho obrazu a v školskom roku 2011/2012 to bol slovenský rekord v najdlhšom neprerušenom čítaní.

Prioritou školy je tiež dať šancu každému žiakovi, aby sa rozvíjal podľa svojich schopností a aby každý žiak zažil úspech v určitej oblasti. Škola teda zabezpečuje podmienky na vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a zdravotným znevýhodnením tak, aby mali i títo žiaci rovnocenný prístup vo vzdelávaní.

• Základná škola s materskou školou Jozefa Miloslava Hurbana, Beckov č. 410
      • Základná škola: 032 7777 120 mobil: 0904 704 303 Školská jedáleň: 0948 226 472 Školský klub detí: 1. oddelenie (Mgr. Adriana Vanková) 0948 388 712 2. oddelenie (Mgr. Jana Ježovicová) 0948 051 543 3. oddelenie (Bc. Zdenka Ondrejovičová) 0940 627 963 Materská škola (v budove ZŠ): 0948 222 720 Materská škola (elokované pracovisko): 032 7777 180
      • 916 38 Beckov 410 Slovakia
      • 2021605498